COVID-19

Do nedávna jsme si mysleli, že stát ve školení zaměstnanců přinese úlevy alespoň v podobě odložení proškolení zaměstnanců. Je to přece jen shromažďování lidí. Po konzultaci s Oblastním Inspektorátem Práce v Brně je situace taková, že inspektorát BOZP, inspekce Požární ochrany nebo případně pojišťovny, nebudou brát ohled na stávající nouzový stav v České republice. To znamená, že pokud například nemáte proškoleny zaměstnance, tak je to v rozporu se zákonem. 

Cituji reakci Oblastního Inspektorátu  "Školení může být prezenční, kombinované i distanční. V současné době digitálních technologií zde existuje bezpočet možností, jak školení provádět, ať již online ve formě interaktivních testovacích platforem a video školení, tzv. webinářů, podcastových vysílání atd. Zaměstnavatel tedy i za současných podmínek má možnost na základě organizačních, administrativních a dalších opatření tuto svou povinnost zajistit."

Naše reakce na COVID-19 je taková, že nabízíme naše služby, jako jsou školení nebo konzultace nově přes internet - tedy online - pomocí video konference. Například přes Skype. Pokud by Vám vyhovovala jiná platforma, není problém, rádi se přizpůsobíme. Nebo pokud se v těchto věcech nevyznáte, také není problém. Vždy najdeme řešení, ať už v zapůjčením přístrojů nebo v pomoci při nastavení programů. 

Nejsme zastánci testování lidí pomocí webových formulářů. Zaměstnanci vypisují dlouze test, na který se musejí připravit čtením paragrafů a zákonů v řeči, kterou studují jiní několik let. Vždy je lepší interakce mezi reagujícím školitelem a školeným..